Proste sposoby na uzyskanie niższej ceny najmu

Zastanawiasz się nad wynajmem samochodu, jednak chciałbyś w wypożyczalni uzyskać lepszą cenę? Niewielu klientów wie, że w Polsce każdemu przysługuje prawo do ustalania indywidualnej ceny towaru ze sprzedawcą. Prawo do dotyczy tak samo sklepów jak i wypożyczalni samochodów. Dziś mamy dla was kilka wskazówek dzięki którym będziecie w stanie uzyskać niższe ceny wynajmu samochodu: tak długoterminowego, jak krótkoterminowego.

1. Zanim wypożyczysz samochód przeprowadź gruntowne badania i porównaj ofertę wypożyczalni samochodów w okolicy. Jeżeli chcesz uzyskać niższą cenę powinieneś rozglądać się wokół. Nikt nie każe ci jeździć po każdej wypożyczalni. Możesz przecież porównać ich oferty korzystając z zasobów Internetu.

2. Pamiętaj o tym, że przysługuje ci prawo do negocjowania ceny. Większość wypożyczalni samochodów zgodzi się na drobny rabat. Wolą wypożyczyć samochód za trochę niższą cenę, niż patrzeć na auto stojące na parkingu, nie przynoszące zysków.

3. Jeżeli nie przeszkadza ci nieco brudny samochód zapytaj o możliwość wynajmu samochodu, który jeszcze nie został wyczyszczony po poprzednim właścicielu. Może ci to pomóc uzyskać ciekawą zniżkę – pod warunkiem, że nie przeszkadza ci nieco brudu.

4. Podziel koszty wynajmu samochodu z przyjacielem lub z osobami z którymi podróżujesz. To kolejny świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy ponieważ twój przyjaciel powinien by również zadowolony z tego, że zaoszczędzi a będzie mógł podróżować samochodem. Im więcej osób podzieli się kosztami tym lepiej dla kieszeni każdej z nich.

5. Rezerwuj samochód z wyprzedzeniem, a dostaniesz lepszą ofertę niż osoby rezerwujące na ostatnią chwilę. Możesz sobie spokojnie wybrać markę, model i cenę samochodu. Na to nie mogą sobie pozwolić osoby rezerwujące na ostatnią chwilę.

6. Rozejrzyj się na stronach oferujących rabaty grupowe. Czasami publikowane są tam kupony rabatowe z długą datą ważności.

7. Im dłużej najmujesz samochód, tym lepszą cenę uzyskujesz. Nie zaprzątaj sobie głowy codziennym wypożyczaniem nowego samochodu. To świetna okazja do sprawdzenia każdego auta, jednak jest to niekorzystne dla twojego portfela. Jeżeli potrzebujesz samochodu na tydzień lub na weekend z przyjaciółmi wypożycz samochód średnioterminowo lub długoterminowo.

8. Zapytaj o nielimitowany przebieg. Niektóre wypożyczalnie samochodów narzucają na auto dzienny limit kilometrów, które możesz zrobić. Za przekroczenie tej bariery będziesz musiał wnosić dodatkowe opłaty. Jeżeli masz zamiar dużo jeździć nielimitowany przebieg będzie najlepszy dla twoich finansów.

9. Jeżeli masz naprawdę mało gotówki zrezygnuj z dobrego wyglądu auta. Samochód ma przede wszystkim dowieźć cię do celu, nie musi dobrze wyglądać. Zamiast obwozić się luksusowym sedanem pomyśl o najmie typowego mieszczucha, najlepiej z instalacją gazową.

10. Wybieraj samochody z instalacja gazową lub napędem hybrydowym. Samochody z napędem hybrydowym spalają o wiele mniej paliwa zaś samochody z instalacją gazową mają tanie paliwo. Oba typy aut są tanie w eksploatacji. Sporo zaoszczędzisz na cenie paliwa, jeżeli masz zamiar dużo jeździć.

Turbosprężarki po regeneracji - prosty sposób na niższą cenę turbiny.